КОМУНАЛЬНИЙ СПЕЦІАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ № 5 "ЧЕРВОНА ШАПОЧКА" (ЯСЛА-САДОК)
ПОКРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ти як? Всеукраїнська програма ментального здоров'я
https://howareu.com/
Що робити при панічній атаці?
Карантинні обмежувальні заходи поступово послаблюються і скоро ми зможемо повернеться до звичного життя. Чи потрібен час на адаптацію дорослим? Звичайно. Пропонуємо ознайомитися із рекомендаціями, які допоможуть повернутися до звичного темпу роботи після карантину
Позитивне мислення як крок до психологічного комфорту
Ряд дослідників розглядають поняття «саногенне мислення та/ або позитивне мислення» як мислення, яке породжує здоров’я; має успішну здатність зменшувати внутрішню напруженість та тривожність і вважають його запорукою уникнення психосоматичних захворювань.
В контексті позитивної педагогіки позитивне мислення виконує 3 основні функції: оздоровчу, адаптаційну та функцію формування активної життєвої позиції. Дослідники зауважують, що велике значення у формуванні того або іншого способу мислення відіграє період дитинства та значущі дорослі. Ці обставини вказують на необхідність розвитку позитивного мислення батьків, вихователів, вчителів як носіїв позитивної педагогіки, які потім забезпечать умови для виховання позитивного мислення та становлення позитивної особистості дитини (Колесова С.)
До поняття «позитивного мислення» звертаються дослідники різних галузей знань.
На думку представників біоенергетики, коли людина злиться, б’ється, заздрить, конфліктує, ненавидить вона втрачає свою біологічну енергію. Людина починає зле себе почувати. Натомість, позитивні емоції, думки, спілкування з близькими коханими людьми насичує ауру людини і вона сама виштовхує негативну енергію . Зрозуміло, що 100% наукового підтвердження дана теорія поки що немає.
Цікавими і науково підтвердженими є дослідження сучасних герантопсихологів, які вивчають можливі причини довгожительства. Серед основних факторів, які сприяють довгій тривалості життя вченими були вказані наступні: здоровий спосіб життя, вживання великої кількості структурованої води, корисна природна їжа та одним із основних факторів вчені вважають оптимізм, вміння мислити позитивно, впевненість в собі та віра в щось справжнє, добре.
Поштовхом до розвитку психосоматичних захворювань є важкі життєві ситуації, що викликають негативні емоції, які людина відчуває протягом тривалого часу.
Емоції, як позитивні, так і негативні, розмовляють на мові тіла, і навіть якщо людина спробує їх приховати, її міміка, тон голосу, погляд, блідість або почервоніння шкіри, постава і навіть хода розкажуть про її переживання більше, ніж вона сама. І немає в організмі такої тканини, органу або системи, яка залишалася б незачепленою емоціями. Наприклад, страх може приводити до зміни частоти і сили серцевих скорочень, викликати пітливість, провокувати шлунково-кишкові розлади, впливати на діяльність дихальної системи, викликаючи відчуття браку повітря.
Таким чином, в будь-який момент життя стан тіла людини являє собою втілену історію пережитих нею фізичних і емоційних травм, накопиченого життєвого досвіду, поглядів і уявлень.
Пригадайте, як спритно ховається равлик у свійбудиночок. Іноді й нам просто необхідно робити такий самий трюк. У нашому сучасному житті, переповненому інформаційним та енергетичним негативом ми потребуємо хоча б короткочасного відключення відусього цього. Влаштуйте такий собі “День егоїста”, під час якого у вас буде змога побалувати себе, робити тільки те, що подобається. Звичайно, вам неминуче доведеться повернутись у реальний світ з його проблемами. Але ж ви повернетесь у нього відпочивши та сповненими рішучості ці проблеми вирішувати, що й будете успішно робити, подаючи зразок спокою та виваженості своїм близьким людям.
Як організувати час та простір вдома під час карантину: психологічні підказки
Пандемія, яка охопила більшість країн світу стала справжнім випробуванням для всіх. Що ж допоможе нам знизити рівень тривожності та полегшити життя на карантині?
Не слід відмовлятися чи заперечувати власні емоції, варто навчитися ними керувати. Адже емоційний стан людини дуже активно впливає на стан її здоров’я, роботу імунної системи та самопочуття в цілому.
Варто пам’ятати, що для психічного і фізичного здоров’я надважливим є повноцінний відпочинок, збалансоване харчування, фізичні вправи (йога, танці) вдома, здоровий спосіб життя .
В момент сильних переживань варто звернутися до психологічних технік, які сприятимуть заспокоєнню вашої нервової системи і нормалізації психоемоційного стану (дихальні вправи, медитація). Цілком нормальним є бажання будь кого з членів родини побути на самоті. Адже цілодобове перебування всіх членів родини в просторі однієї квартири може викликати втому і дратівливість. Оберіть місце в квартирі, де б ви могли лишатися на одинці самі з собою в разі необхідності. Повідомте рідним, що саме зараз вам потрібен час для усамітнення. Послухайте заспокійливу музику. Подумайте про щось приємне. Уявіть собі або згадайте ситуацію чи місце, де ви відчували себе в безпеці, були щасливими, розслабленими. Або уявіть себе равликом, який має можливість просто заховатися на деякий час від усіх.
Якщо ви працюєте дистанційно, то змініть режим дня вашої родини так, щоб врахувати особливості організації перебування на карантині кожного члена родини. Хатні обов’язки також варто розподілити на всіх.
Не варто 24 години на добу відслідковувати новини щодо коронавірусу.
Оберіть для себе тих людей зі свого оточення, які позитивно впливають на ваш емоційний стан і спілкуйтеся з ними телефоном або онлайн по можливості частіше.
Віднайдіть ресурс – заняття, яке б приносило вам задоволення: займіться улюбленою справою, прочитайте цікаву для вас книгу, подивіться улюблений фільм, за бажанням, займіться творчістю.
Варто пам’ятати і про те, що емоційний стан дорослих передається дітям. В ситуації карантину вони особливо вразливі. Не треба уникати запитань стосовно того, що відбувається. Поясніть, на доступній мові для дитини відповідного віку, що таке «коронавірус», чому важлива самоізоляція і яких правил варто дотримуватися.
Корисно зайнятися спільною родинною справою, на яку раніше не вистачало часу (створити родинне дерево, устаткувати родинний фотоальбом, пограти в настільну гру, зробити родинну карту мрій чи сімейний колаж, зібрати родинну скриньку добрих або успішних справ, зайнятися спільним приготування традиційної родинної страви тощо ). Побувайте всією родиною на онлайн-виставі, або відвідайте віртуальний музей.
Введіть родинне правило говорити один одному щодня слова вдячності. Це допоможе кожному відчути свою значущість для інших членів родини, відчути та подарувати тепло рідним людям.
Переконайтеся, що літні члени вашої родини забезпечені всім необхідним.. Ваша турбота та підтримка для них саме зараз надзвичайно важлива.
Пам’ятайте, карантин обов’язково скінчиться. Скоріше всього, він навчить багатьох із нас отримувати задоволення від простих речей, навчить бути уважнішими до своїх рідних, багато хто відкриє в собі нові здібності або віднайде нові захоплення, хтось кардинально змінить плани на майбутнє. Карантин - це особлива нагода бути свідомим, цінувати життя і здоров’я своє та тих, хто поруч, це час зрозуміти, що є для нас найціннішим, а що – другорядним.